Synchrotron na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018

Po raz kolejny synchrotron SOLARIS zaprezentował się na Festiwalu Nauki i Sztuki.

Każdy, kto odwiedził w sobotę 19 maja Rynek Główny, mógł trafić do namiotu, w którym SOLARIS prezentował zjawiska fizyczne związane z działalnością ośrodka, m.in. dyfrakcję i fluorescencję, wykorzystywane w badaniach synchrotronowych. Pracownicy SOLARIS opowiadali wszystkim chętnych co to jest i do czego służy synchrotron. Natomiast najmłodsi goście układali puzzle ze zdjęciami ośrodka i jego infrastruktury oraz malowali specjalne SOLARISowe kolorowanki. W zmian otrzymywali m.in. kolorowe balony z helem i logo naszego ośrodka.

Wszystkich, którzy nie byli z nami w tym roku, zapraszamy na Rynek Główny za 12 miesięcy.

Centrum SOLARIS zaprezentował się podczas Festiwalu Nauki i Sztuki dzięki uprzejmości Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, który udostępnił SOLARIS swój namiot.

Zwiększamy ilość czasu badawczego dla użytkowników
SOLARIS na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej
Uruchamianie linii badawczej PHELIX
Rusza budowa linii badawczej SOLABS (XAS-HN)