11. spotkanie Komitetu Doradczego SOLARIS (MAC)

19 i 20 września 2018 r. odbyło się w SOLARIS spotkanie przedstawicieli Komitetu Doradczego SOLARIS (Machine Advisory Comittee - MAC). MAC to zespół międzynarodowych ekspertów, związanych z europejskimi ośrodkami synchrotronowymi. Eksperci zostali powołani jako ciało konsultacyjno-doradcze dla SOLARIS.

SOLARIS oceniali: prof. Albin Wrulich – były dyrektor synchrotronu Elettra (Włochy) i synchrotronu w Paul Scherrer Institut (Szwajcaria), dr Amor Nadji – dyrektor w synchrotronie Soleil (Francja), prof. Richard P. Walker - dyrektor techniczny synchrotronu Diamond (Wielka Brytania) oraz James Kay - kierownik działu inżynieryjnego również z synchrotronu Diamond.

Dodatkowym wsparciem merytorycznym był Carlo Bocchetta, dyrektor techniczny z European Spallation Source oraz Dieter Einfeld z Max IV Laboratory (Szwecja).

W trakcie dwudniowego spotkania zespół SOLARIS zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia z pracy w  synchrotronie i z budowy linii badawczych.

Wizyta Sejmowej Komisji Cyfryzacji i Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii
Innowacje to przyszłość