SOLARIS na Forum Miast i Regionów

Synchrotron SOLARIS wzięło udział w Forum Miast i Regionów, które odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa od 4 do 6 czerwca 2019 r.

Całe wydarzenie zorganizowane zostało przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w związku z przewodnictwem Polski w tzw. Procesie Berlińskim. Wydarzenie odbywa się pod hasłem przewodnim „Investment in the Western Balkans, investment in Europe”.

Centrum odwiedzają ministrowie, przedstawiciele instytucji unijnych, przedstawiciele programów IPA (Instrument for Pre-Accession Assistance), Interact, TESIM, programów transgranicznych z udziałem Polski, Interreg Europa Środkowa, naukowcy oraz przedstawiciele sieci NALAS.

Proces Berliński jest to dyplomatyczna inicjatywa dotycząca przyszłego rozszerzenia Unii Europejskiej. Jej celem jest również wzmocnienie więzi między wybranymi krajami UE i Bałkanami Zachodnimi oraz poprawa współpracy regionalnej na Bałkanach Zachodnich w zakresie rozwoju infrastrukturalnego i gospodarczego.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.

Pierwsze granty badawcze SOLARIS
Szkoła doktorska w SOLARIS
Front end linii badawczej SOLABS zainstalowany
Badania synchrotronowe w walce z wirusem SARS-CoV-2