Innowacje to przyszłość

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS jako innowacyjny ośrodek badawczy po raz kolejny był jednym z partnerów Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

10 czerwca odwiedzili nas goście zainteresowani zarówno badaniami na synchrotronie jak i urządzeniami, które powstają wokół synchrotronu. Zorganizowaliśmy premierową prezentację możliwości pierwszego urządzenia zbudowanego przez zespół specjalistów z SOLARIS - kontrolera wygrzewania (ang. Heating Unit Controller). Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane na potrzeby prac próżniowych przy rozbudowie i utrzymaniu synchrotronu. Jednakże jego zastosowanie może być znacznie szersze i w zależności od potrzeb może znaleźć zastosowanie komercyjne.

Najważniejszym punktem było jednak zwiedzanie hali synchrotronu. Dodatkową atrakcją, jaką przygotowaliśmy dla gości była wirtualna rzeczywistość. Zakładając gogle VR można było odbyć fascynującą podróż po wnętrzu synchrotronu.

Delegacja z Chińskiej Akademii Nauk o współpracy z SOLARIS
Nowe linie w SOLARIS