Wizyta Sejmowej Komisji Cyfryzacji i Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

W synchrotronie gościliśmy dzisiaj posłów Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Posłowie zostali zaproszeni do Małopolski przez Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego, a głównym celem wizyty Komisji była chęć poznania dobrych praktyk w zakresie prowadzonej polityki innowacyjności oraz samego wsparcia innowacji w regionie.

W Centrum SOLARIS goście wysłuchali wykładu na temat historii powstania oraz pracy ośrodka, a następnie zostali zaproszeni na zwiedzanie synchrotronu i linii badawczych.

Członkowie Komisji wzięli także udział w konferencji otwierającej Małopolski Festiwal Innowacji.

Do zakresu działania Komisji należą sprawy łączności radiowej i telefonicznej, sieci komputerowych oraz telekomunikacji, innowacyjności, informatyzacji oraz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

Szybki dostęp do linii badawczych SOLARIS
Podsumowanie czwartego naboru wniosków
Międzynarodową konferencję (IBIC) w 2022 r. zorganizuje SOLARIS!
Naukowcy już na liniach badawczych