Sytuacja radiacyjna w Polsce - brak zagrożeń

Informujemy, iż specjalistyczna aparatura dostępna w Centrum SOLARIS, służąca do wykrywania promieniowania jonizującego, nie zarejestrowała żadnych odczytów wskazujących na anomalie w poziomie promieniowania tła.

W ostatnim czasie rozpowszechniane są informacje o rzekomym zagrożeniu radiacyjnym w związku z ostatnimi wydarzeniami w Czarnobylu oraz o problemach technicznych w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku.

Informujemy również, iż jednostką właściwą do informowania o sytuacji radiacyjnej w Polsce i poza granicami jest Państwowa Agencja Atomistyki (PAA). Link do strony, który umożliwia śledzenie sytuacji radiacyjnej na terenie Polski: https://www.paa.gov.pl/strona-455-sytuacja_radiacyjna.html.

Aktualny status: brak jakichkolwiek zagrożeń radiologicznych na terenie Polski.

Pierwsze granty badawcze SOLARIS
Szkoła doktorska w SOLARIS
Front end linii badawczej SOLABS zainstalowany
Badania synchrotronowe w walce z wirusem SARS-CoV-2