Pierwsze granty badawcze SOLARIS

Po raz pierwszy w historii Centrum SOLARIS otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki. Nagrodzone wnioski złożone zostały w konkursie PRELUDIUM 18. Konkursy PRELUDIUM przeznaczone są dla młodych talentów – naukowców rozpoczynających swoją karierę, nieposiadających jeszcze stopnia naukowego doktora.

Dzięki dotacji w SOLARIS będą realizowane dwa projekty:

Opiekę naukową nad przedsięwzięciami będzie sprawował dr Tomasz Wróbel. Podjęte badania będą w przyszłości kontynuowane z wykorzystaniem linii SOLAIR. Linia badawcza SOLAIR umożliwi wykonywanie analiz chemicznych w skali mikro oraz badań oddziaływań międzymolekularnych w szerokim zakresie od dalekiej, poprzez średnią, aż do bliskiej podczerwieni.

oprac. A.Ch.

Ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych!
Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie HERCULES 2021
Nowe techniki i nowi użytkownicy - podsumowanie siódmego naboru aplikacji o czas badawczy
Oferta stażu PostDoc w synchrotronie SOLEIL