2020 Rokiem Fizyki – panel dyskusyjny

Fizyka jest nauką, której koncepcje i techniki stanowią bazę rozwoju wielu innych gałęzi nauki i gospodarki, w tym sektora zdrowia, rolnictwa, energii czy technologii informacyjnych.

Z tej okazji Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego oraz Katowicki Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego zapraszają na dwudniową konferencję „2020 Rokiem Fizyki – panel dyskusyjny”, która odbędzie się w dniach 3 i 4 grudnia 2020 r. w formule on-line.

Jednym z prelegentów tego spotkania będzie dyrektor naukowy Centrum SOLARIS prof. dr hab. Jacek Szade.

Program wydarzenia obejmuje także szereg wykładów naukowców z Uniwersytetu Śląskiego oraz zaproszonych gości z kraju i zagranicy, które będą dotyczyły najnowszych badań naukowych z fizyki i nauk pokrewnych realizowanych w Polsce i na świecie.

W programie przewidziano również  dyskusję panelową podsumowującą rok 2020 i bieżące badania naukowe z zakresu szeroko rozumianej fizyki.

Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.