Pierwsze spotkanie z cyklu SOLARIS Industry Day już za nami!

W ostatni piątek 13.05.2022 na terenie Centrum SOLARIS odbyło się pierwsze z serii spotkań dedykowanych użytkownikom ze świata przemysłu. Tym razem spotkanie było poświęcone technice kriomikroskopii elektronowej (Cryo-EM). Nasi jak i zaproszeni specjaliści przez cały dzień przybliżali uczestnikom spotkania tajniki tej nowoczesnej techniki badawczej.

Jednodniowe warsztaty o technice Cryo-EM

Spotkanie odbyło się w formie bezpłatnych, jednodniowych warsztatów. Uczestnikami warsztatów byli przedstawicie z branży life-science, ale i przemysłu farmaceutycznego czy chemicznego. Podczas warsztatów poruszone zostały wszystkie aspekty związane z techniką Cryo-EM, poczynając od przygotowania próbki, pomiarów na mikroskopie, analizy wyników, zastosowań, aż po porównanie z innymi metodami, w tym krystalografią.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia „na żywo” mikroskopów, które stoją w Centrum SOLARIS, porozmawiać bezpośrednio z naszymi operatorami i zadać wszelkie nurtujące ich pytania dotyczące techniki Cryo-EM. Podczas spotkania sporo czasu poświęcono na networking i wymianę doświadczeń

Program spotkania

Swoją wiedzą z dziedziny biologii strukturalnej dzielili się nie tylko eksperci z Centrum SOLARIS, ale i specjaliści z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ czy też z instytutów badawczych w Warszawie.

AGENDA - SOLARIS Industry Day - CryoEM 13.05.2022

9:30 - 10:00 Piotr Ciochoń, Industry Liaison Officer
Synchrotron Solaris – Easy access to a high-end cryomicroscope

10:00 - 10:30 Michał Rawski, Cryo-EM Facility Manager
Basics of Cryo-EM, Capabilities, and Limitations

10:30 - 11:30 Cryo-EM Coffee

11:30 – 12:00 Sebastian Glatt, Director of the National Cryo-EM Centre
CryoEM at Solaris: expertise on the word-class level

12:00 – 12:30 Marcin Nowotny, International Institute of Molecular and Cell Biology, Group Leader
Cyro-EM structures of drug targets

12:30 – 14:00 Lunch

14:00 – 14:20 Przemysław Grudnik, SBCF Deputy Manager
Structural Biology Core Facility for external users

14:20 – 14:40 Jan Kutner, CFCB Deputy Manager
Core Facility for Crystallography and Biophysics, UW

14:45  SOLARIS Infrastructure Tour

Organizatorzy

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Centrum SOLARIS ze Structural Biology Core Facility z Małopolskiego Centrum Biotechnologii.

jpg
Plakat wydarzenia