Drugie spotkanie z cyklu SOLARIS Industry Day już za nami!

W pierwszych dniach czerwca Centrum SOLARIS wraz ze Śląskim Klastrem NANO Fundacją Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET zorganizowało drugie spotkanie z cyklu "SOLARIS Industry Day". Po raz kolejny gościliśmy użytkowników ze świata przemysłu. Tym razem spotkanie było skupione na omówieniu możliwości prowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz rozwojowi innowacji w branży zaawansowanych materiałów i nanotechnologii z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego.

Jednodniowe warsztaty

Spotkanie odbyło się w formie bezpłatnych, jednodniowych warsztatów. Uczestnikami spotkania byli przedstawicie z branży nanotechnologii i nanomateriałów.
Podczas warsztatów zostały omówione techniki badawcze dostępne w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz w jednostkach partnerskich, obszary ich zastosowania, oraz opcje dostępu do infrastruktury ośrodka.

Uczestnicy mieli możliwość zobaczenia na własne oczy infastruktury synchrotronu oraz kriomikroskopów, które stanowią część Centrum SOLARIS, porozmawiać bezpośrednio z kierownikami linii badawczych i zadać wszelkie nurtujące ich pytania. Podczas spotkania sporo czasu poświęcono na networking oraz wymianę doświadczeń.

Program spotkania

Swoją wiedzą z dziedziny zaawansowanych materiałów i nanotechnologii dzielili się nie tylko eksperci z NCPS SOLARIS.

AGENDA - SOLARIS Industry Day - NANO 02.06.2022

10.10 – 10.30 Prof. Marek Stankiewicz, Director of the SOLARIS Centre and Pthe representative of the Silesian Nano Cluster

Welcome

10.30 – 10.45 dr Piotr Ciochoń, Industry Liaison Officer
What is a synchrotron and how to use its capabilities?

10.45 – 11.00 dr Alexey Maximenko, SOLABS beamline Manger
Research in the nano industry using X-ray absorption spectroscopy on the SOLABS line

11.00 – 11.15 dr Krzysztof Matlak, DEMETER beamline Scientist
Investigation of the surfaces of materials, and chemical reactions in the nanoscale, on the DEMETER beamline

11.15 – 11.30 dr Tomasz Wróbel, SOLAIR beamline Manager
Nanoscale chemical imaging opportunities at the IR beamline in SOLARIS

11.30 – 11.45 dr Michał Rawski, Cryo-EM Facility Manager
Basics of Cryo-EM, Capabilities, and Limitations

11.45 – 12.30 Tour of the experimental hall of the synchrotron

12.30 – 13.00 Coffee break and networking

13.00 – 13.20 Company presentation - Sygnis S.A.

13.20 – 13.40 Company presentation - 3d Nano, Hoger

13.40 – 14.00 Company presentation - Amazamet

14.00 – 14.30 Closing of the meeting, networking

Organizatorzy

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Centrum SOLARIS w ramach Projektu SYLINDA, Śląskiego Klastra NANO ora Fundacji Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET.

Agenda wydarzenia