SOLARIS i MCB na wyższym poziomie innowacyjności.

W SOLARIS gościli przedstawiciele firm Lenovo oraz TD Synnex. Celem wizyty było przygotowanie pola do współpracy w zakresie wdrożenia na Uniwersytecie Jagiellońskim technologii Digital Twin.

SOLARIS i MCB dzięki wsparciu sztucznej inteligencji mają szansę wejść na wyższy poziom innowacyjności!

Mowa tutaj o technologii przyszłości jaką jest Digital Twin – Omniverse. Technologia ta zapewnia najbardziej innowacyjne podejście do modelowania, symulowania i wirtualnej reprezentacji rzeczywistych obiektów, procesów i systemów za pomocą zaawansowanych technologii informatycznych. Cyfrowy bliźniak to wirtualny model, który jest stale aktualizowany na podstawie danych z czujników i innych źródeł informacji. Innowacyjne podejście pozwala na symulowanie i testowanie różnych scenariuszy oraz analizowanie zachowań i wyników przed wprowadzeniem zmian w rzeczywistym środowisku.

W środę naszymi gośćmi byli Marcin Czerwiński - szef działu wdrożeniowego firmy Lenovo oraz Paweł Pastor - przedstawiciel największej na świecie dystrybucji sprzętu IT - firmy TD Synnex. Wizyta miała na celu przygotowanie pola do współpracy, aby móc wdrożyć tę technologię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS