SOLARIS z tytułem Inspiratora Kariery 2023 w kategorii Współpraca Międzynarodowa.

Centrum SOLARIS zostało laureatem konkursu organizowanego przez Fundację Instytut Pracy i Kariery. Statuetkę z rąk Pawła Abuckiego, Prezesa Fundacji Instytutu Pracy i Kariery, odebrał Michał Młynarczyk, Zastępca Dyrektora NCPS SOLARIS. Nagroda została przyznana za współpracę w ramach projektu Erasmus+.

Kapituła konkursu Inspirator Kariery wyłoniła laureatów edycji 2023. Tytuł „Inspirator Kariery 2023”, w kategorii Współpraca Międzynarodowa, przyznano Narodowemu Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS za udział w programie praktyk zagranicznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych przyjeżdzających do Polski w ramach programu ERASMUS+. Gala odbyła się 30 maja 2023 roku Hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie.

- Wyróżnienie to SOLARIS odbiera jako potwierdzenie i docenienie ścieżki, którą obraliśmy, aby wykorzystać nasz niezwykły potencjał na rzecz popularyzacji nauk ścisłych, inspirowania i zaszczepiania u młodzieży wiary we własne siły oraz prowadzenia jej do odnajdywania w sobie odwagi do podejmowania nowych, nietypowych i trudnych zadań. Takie jest Centrum SOLARIS i tym pragnie się dzielić z przyjmowanymi licznie praktykantami i stażystami – mówił Michał Młynarczyk, Zastępca Dyrektora NCPS SOLARIS.

Ideą konkursu „Inspirator Kariery” jest propagowanie dobrych praktyk edukacyjnych, samorządowych i biznesowych w obszarze kształcenia zawodowego.
W szczególności konkurs propaguje i wspiera działania w zakresie szeroko rozumianej integracji środowiska edukacyjnego, biznesowego i instytucjonalnego oraz propagowanie idei doskonalenia i rozwoju zawodowego. Główną ideą działań Instytutu Pracy i Kariery jest wzmocnienie lub utworzenie partnerstwa oraz konsolidacja zasobów instytucji edukacyjnych, politycznych i biznesowych, które dzięki komplementarnej współpracy i koordynacji działań związanych z kształtowaniem polityki edukacyjnej oraz rynku pracy w obszarze danego regionu zapewni kompleksowe i systemowe podejście do planowania kształcenia zawodowego.

Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS