Profesor Lidia Morawska odwiedziła Centrum SOLARIS podczas wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wizyta organizowana wspólnie z Wydziałami Chemii oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ miała na celu prezentację jedynej infrastruktury synchrotronowej w Polsce. Lidia Morawska jest światowej sławy profesorem na australijskim Uniwersytecie Technologicznym w Queensland.

Centrum SOLARIS odwiedziła Prof. Lidia Morawska oraz dr Zbigniew Inglot. Wizyta organizowana wspólnie z Wydziałami Chemii oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ miała na celu prezentację jedynej infrastruktury synchrotronowej w Polsce. Lidia Morawska jest światowej sławy profesorem na australijskim Uniwersytecie Technologicznym w Queensland (QUT) a także doradcą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Krakowie gościnnie udzielała wykładów w ramach Kongresu Kopernikańskiego. Natomiast dr Zbigniew Inglot jest Prezesem Zarządu w firmie INGLOT i jednocześnie członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Jagiellońskiego. Delegację, której towarzyszyła Pani prof. dr hab. Ewa Gudowska – Nowak, Dziekan WFAiIS, przywitało kierownictwo SOLARIS w składzie dr hab. Jakub Szlachetko, prof. dr hab. Marek Stankiewicz, mgr Michał Młynarczyk oraz dr hab. Tomasz Wróbel.

Delegacja w składzie od lewej: Tomasz Wróbel, Marek Stankiewicz, Michał Młynarczyk, Ewa Gudowska-Nowak, Zbigniew Inglot, Lidia Morawska, Jakub Szlachetko.

Fot. 1. Uczestnicy gościnnej wizyty w Centrum SOLARIS. Na zdjęciu od lewej: Tomasz Wróbel, Marek Stankiewicz, Michał Młynarczyk, Ewa Gudowska-Nowak, Zbigniew Inglot, Lidia Morawska, Jakub Szlachetko. Fot. Agnieszka Cudek.

Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS