Badania synchrotronowe - nabór wniosków już otwarty

Jeśli chcecie dokonać naukowych odkryć i sprawdzić, czy synchrotron może rzucić nowe światło na waszą dotychczasową pracę badawczą, to zapraszamy do składania wniosków o czas na liniach eksperymentalnych SOLARIS. Otwieramy kolejny, piąty już nabór. Potrwa on do 8 kwietnia br.

W aktualnym naborze wniosków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naukowców, zwiększamy ilość czasu badawczego. Użytkownicy będą mogli korzystać z synchrotronu od wtorku do soboty (a nie jak do tej pory – do piątku), a czas pracy na liniach zostanie podzielony na trzy zmiany (8:00–16:00, 16:00–24:00, 24:00–08:00).

Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasz eksperyment jest możliwy do wykonania, lub jesteście nowymi użytkownikami i macie pytania co do sposobu przygotowania próbki, to polecamy kontakt telefoniczny z opiekunem linii badawczej:

• linia UARPES – dr Natalia Olszowska, tel. 12 664 41 72 lub Marcin Rosmus, tel. 12 664 41 26,
  • linia PEEM/XAS – dr Marcin Zając, tel. 12 664 41 59 (w szczególności stacja badawcza XAS) lub dr inż. Tomasz Giela, tel. 12 664 41 35 (w szczególności stacja badawcza PEEM)
  • kriomikroskop - dr Michał Rawski, tel. 12 664 61 06, dr inż. Paulina Indyka, tel. 12 664 61 06 lub dr Sebastian Glatt, tel. 12 664 63 21.

Natomiast w przypadku zapytań związanych z pobytem w Krakowie lub innymi sprawami logistyczno-organizacyjnymi zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Użytkownika: Alicja Górkiewicz, tel. 12 664 41 99, 571 445 045.

Linia PEEM/XAS powinna zainteresować naukowców z takich dziedzin jak nauka o materiałach, fizyka, chemia, nauki o ziemi, nauki biologiczne i medyczne. Natomiast linia UARPES umożliwia badania w takich obszarach jak fizyka nadprzewodników, nowe materiały elektroniczne, materiały niskowymiarowe.

Oprócz dostępu do linii badawczych, udostępniamy także czas na kriomikroskopie elektronowym, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród biologów strukturalnych.

Dostęp do synchrotronu jest bezpłatny dla naukowców zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wniosek należy przygotować w języku angielskim poprzez system DUO.

Badania opisane we wnioskach będą realizowane od września 2020 r. do lutego 2021 r.