Aplikuj na otwarte pozycje dla doktorantów!

Interesuje Cię praca naukowa? Chciał(a)byś przeprowadzać eksperymenty z użyciem najnowocześniejszej aparatury, infrastruktury SOLARIS? Aplikuj!

Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN im. Jerzego Habera oferuje stypendium naukowe na okres 48 miesięcy dla dwóch doktorantów w projekcie TopoTin finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki w grupie badawczej Nanostruktury Powierzchniowe.

Wymagania:

• Tytuł zawodowy magistra fizyki, chemii lub dziedzin pokrewnych;
  • Zainteresowanie fizyką ciała stałego, zagadnieniami struktury pasmowej ciała stałego i/lub magnetyzmem;
  • Zainteresowanie pracą naukową i umiejętność pracy zespołowej;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Podjęcie studiów w Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkole Doktorskiej  (KIDS);
  • Znajomość technik ultrawysokiej próżni będzie dodatkowym atutem;

Opis zadań:
Praca naukowa w ramach projektu NCN Sonata Bis "Topologia spotyka magnetyzm: związki na bazie Sn dla sterowanych magnetyzacją przejść topologicznych". Do zadań doktoranta należeć będą prace zaplanowane w projekcie, a w szczególności  przygotowanie próbek cienkowarstwowych związków międzymetalicznych w warunkach ultrawysokiej próżni oraz badania ich właściwości elektronowych oraz magnetycznych, analiza wyników badań oraz ich prezentacja w postaci artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych.

Warunki zatrudnienia:

• Stypendium doktoranckie w szkole doktorskiej, aby dowiedzieć się więcej, kliknij w aktywne łącze.
  • Osoba wyłoniona w procedurze konkursowej otrzyma ponadto stypendium NCN, 4500 PLN miesięcznie przez 48 m-cy,

Dodatkowe szczegóły znajdują się w ogłoszeniach na stronach NCN, dostępnych po kliknięciu w aktywne łącze 1 oraz aktywne łącze 2.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres email: ewa.mlynczak@ikifp.edu.pl do dnia 05-06-2023

Wymagane dokumenty:

• List motywacyjny;
  • CV z listą osiągnięć naukowych (publikacje, wyróżnienia, nagrody);
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych;

Kontakt:
-Kierownik projektu: dr Ewa Młyńczak, e-mail: ewa.mlynczak@ikifp.edu.pl, tel: +48126395165