Nabór wniosków dla doktorantów w ramach Modułu Wsparcia Badań ID.UJ.

Wnioski należy składać od 25 września 2023 r. do 9 października 2023 r.

Współczesna biologia jest bardzo zróżnicowana, z mnóstwem wyrafinowanych technik, które wykorzystują odczynniki specjalnie zaprojektowane do wspierania tych technik i występują w postaci specjalistycznych pożywek, znakowanych odczynników, związków narzędziowych, przeciwciał, sond fluorescencyjnych, starterów PCR, wielu zestawów i przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak kolumny, by wymienić tylko kilka, a także programów komputerowych. Aby podnieść jakość projektów badawczych naszych doktorantów, muszą oni uzyskać wysokiej jakości dane, ale często są ograniczeni kosztem tych niezbędnych odczynników, materiałów eksploatacyjnych, materiałów jednorazowego użytku, które powodują, że albo nie przeprowadzają eksperymentu, albo wybierają tańszą opcję, aby uzyskać dane, które są w porządku, ale nie osiągną progu, aby uzyskać lepsze publikacje - na przykład dostępne fundusze mogą pozwolić na zakup narzędzia biologicznego chemokiny, ale za dodatkowe pieniądze mogliby kupić kilka chemokin, które zwiększyłyby wiedzę na temat aktywności biologicznej.
W związku z powyższym Szkoła Doktorska Biomedycyny, działająca w ramach Wydziału Przyrodniczo-Dydaktycznego, zwraca się z prośbą o wykorzystanie środków z Modułu Wsparcia Badań ID.UJ na zakup odczynników/artykułów jednorazowego użytku/konsumpcyjnych dla naszych doktorantów. Studenci mogą wnioskować o kwotę do 11036 zł. Pieniądze zostaną przyznane 6 najlepszym wnioskom, a jeśli budżet 6 najwyżej ocenionych wniosków będzie mniejszy niż całkowity budżet 66216 PLN, kolejni najlepiej oceniani wnioskodawcy otrzymają pieniądze do wysokości limitu budżetu. Maksymalna liczba studentów, którzy mogą otrzymać budżet, wynosi 13 studentów.

Informacja własna MCB.

Regulamin modułu wsparcia badań 2023
Wsparcie doktorantów - Instrukcja
Formularz zgłoszeniowy Modułu Wsparcia Badań