Ruszyła rekrutacja do drugiej edycji DESY Ukraine School

Synchrotron DESY zaprasza wszystkich studentów fizyki z ukraińskich uniwersytetów do wzięcia udziału w rekrutacji do drugiej edycji DESY Ukraine School 2024. Uczestnictwo w projekcie zapewnia możliwość zdobycia doświadczenia badawczego w dużym międzynarodowym laboratorium. Studenci są zapraszani na 8-tygodniowy staż od 16 lipca do 5 września 2024 do DESY Hamburg lub Zeuthen.

W ramach projektu młodzi ludzie będą mieli możliwość uczestnictwa w badaniach prowadzonych na synchrotronie takich jak:
- nauka o fotonach;
- fizyka cząstek elementarnych i akceleratory;
- fizyka astrocząstek.

Uzupełnieniem prac projektowych jest obszerny program wykładów, dostosowany do kluczowych tematów badań DESY. Łączny tygodniowy czas przeznaczony na badania i wykłady wynosi 39 godzin.

Wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom DESY Ukraine School 2024 organizatorzy zapewniają:

- stypendium w wysokości 1200 EUR miesięcznie
- zakwaterowanie w DESY (Hostel)
- częściowy zwrot kosztów podróży

Organizatorzy biorąc pod uwagę ograniczenia w podróżowaniu, które dotyczą studentów płci męskiej dołożą wszelkich starań, aby umożliwić im udział w formie online.

Link do formularza zgłoszeniowego online: DESY Summer Students Registration Form

Rekrutacja jest otwarta do 31 stycznia 2024 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych programu DESY Summer Student.

Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS