Konsul Francji z wizytą w SOLARIS

Gościem Centrum SOLARIS był Cedric Peltier, Konsul Generalny Francji w Krakowie. Pani Claudine Kieda, kierowniczka grupy badawczej w Wojskowym Instytucie Medycznym, Dyrektor SOLARIS i Konsul Francji rozmawiali na temat zawiązania współpracy polsko-francuskiej na rzecz relacji z przedstawicielami przemysłu.

Spotkanie zainaugurowane przez zespół Kriomikroskopii elektronowej SOLARIS odbyło się 14 maja br. Goścmi specjalnymi byli Pan Cedric Peltier, Konsul Generalny Francji w Krakowie oraz ani Claudine Kieda, kierowniczka grupy badawczej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
Omawiana tematyka dotyczyła nie tylko wykorzystania kriomikorskopii elektronowej do celów przemysłowych, lecz także obejmowała zagadnienia szerokopasmowej współpracy na płaszczyźnie popularyzacji badań z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego i Cryo-EM.

Na zdjęciu od lewej: dr Marcin Zając, Kierownik linii badawczej PIRX, Agnieszka Cudek, Koordynatorka sekcji komunikacji, przedstawiciel Konsulatu Francji w Krakowie, Cedric Peltier, Konsul Generalny Francji w Krakowie, Claudine Kieda, kierowniczka grupy badawczej w Wojskowym Instytucie Medycznym, dr Artur Biela, Koordynator ds. badań kriomikroskopowych, dr hab. Jakub Szlachetko, prof. UJ, Dyrektor Centrum SOLARIS.

Konferencja iNEXT

„Przełom kopernikański” w naukach biologicznych - konferencja iNEXT

Konferencja Nanotexnology 2024

Nanotechnologia i badania synchrotronowe w Grecji, czyli cztery konferencje na raz.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościła w Centrum SOLARIS

Projekt nowej linii badawczej w SOLARIS jako zwieńczenie współpracy trzech krajów