Mikroskop cryo-EM już w SOLARIS

Tuż przed świętami pod naszą solarisową choinkę trafił wyjątkowy prezent. To mikroskop cryo -EM!

NIespełna dwa miesiące temu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało SOLARIS decyzję dotyczącą finansowania zakupu najwyższej generacji kriomikroskopu elektronowego i utworzenia Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej. (pisaliśmy o tym tutaj)

Dziś te ustalenia już stały się faktem, gdyż do Solaris zostały dostarczone części do budowy tego urządzenia. Będzie to pierwszy taki mikroskop w Polsce. Instalacja, kalibracja i optymalizacja mikroskopu zajmie kilka miesięcy, jednak już w przyszłym roku zamierzamy udostępnić mikroskop dla pierwszych użytkowników.

Wraz z tą fantastyczną wiadomością życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!

Zdalny dostęp do linii badawczych i Cryo-EM
Małopolski Festiwal Innowacji - w tym roku on-line!
Umowa na dostawę drugiego kriomikroskopu podpisana
Coraz większe zainteresowanie liniami synchrotronu – podsumowanie szóstego naboru