Naukowcy już na liniach badawczych

Od tego tygodnia aż do końca lutego 2020 roku synchrotron jest otwarty dla użytkowników.

Na linii badawczej UARPES swoje pomiary wykonuje zespół z Chińskiej Akademii Nauk. Natomiast na linii PEEM/XAS pracują naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej i wykonują badania z dziedziny nauki o materiałach.

Oba zespoły - zarówno chiński jak i polski - mają duże doświadczenie: już wcześniej wielokrotnie wykonywały badania na synchrotronach.

Przypominamy także że do 1 października trwa nabór wniosków na linie badawcze i kriomikroskop elektronowy. Wnioski można składać poprzez system DUO.

Więcej informacji o naborach SOLARIS znajduje się w dziale Użytkownicy.