Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przemysł

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kontakt dla przemysłu

dr Mikołaj Gołuński
Specjalista ds. współpracy z przemysłem
tel.: 12 664 41 93
e-mail: industry.solaris@uj.edu.pl; mikolaj.golunski@uj.edu.pl

dr Piotr Ciochoń (dłuższa nieobecność)
Specjalista ds. współpracy z przemysłem
tel.: 12 664 41 93; 506 006 774
e-mail: industry.solaris@uj.edu.pl; piotr.ciochon@uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FAQ

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez użytkowników przemysłowych.

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu  z pracownikami Biura Współpracy z Przemysłem (industry.solaris@uj.edu.pl).

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wymagania dotyczące próbek, w szczególności dotyczące kompatybilności z warunkami próżniowymi oraz przewodnictwa elektrycznego, różnią się w zależności od stanowiska badawczego. Podstawowe informacje można znaleźć w dziale Dostępne usługi. Zachęcamy do kontaktu z pracownikami Biura Współpracy z Przemysłem (industry.solaris@uj.edu.pl), którzy pomogą w dobraniu techniki badawczej odpowiedniej do danego rodzaju próbek.

 

Doskonale rozumiemy potrzebę zachowania poufności i jesteśmy otwarci na podpisanie umów typu NDA – prosimy o wcześniejszy kontakt w tej sprawie.

W zależności od wybranej techniki badawczej oraz zakresu usług dostarczanych przez Centrum SOLARIS cena pomiaru może się istotnie różnić. Dla każdego zlecenia pracownicy Biura Współpracy z Przemysłem dokonują wstępnego oszacowania czasu potrzebnego na charakteryzację próbek użytkownika przemysłowego. W przypadku usługi podstawowej (udostępnienia infrastruktury badawczej), koszt będzie bezpośrednio odpowiadał czasowi wykorzystania infrastruktury. W przypadku usługi kompleksowej, przygotowana zostanie szczegółowa oferta, zawierająca również koszt zaawansowanej analizy danych i innych, dodatkowych czynności niezbędnych do realizacji zaplanowanych badań.

Rozumiemy, że nie każdy musi być ekspertem z zakresu wszystkich dostępnych metod pomiarowych, dlatego oferujemy pełne wsparcie użytkowników przemysłowych. Pracownicy Centrum przeanalizują problem technologiczny Twojego przedsiębiorstwa i zaproponują konkretne rozwiązania, oparte o oferowane przez nas techniki badawcze. W ramach kompleksowego wariantu współpracy, po zakończonym procesie otrzymasz gruntownie przeanalizowane dane oraz konkretne wnioski i informacje, bez konieczności zagłębiania się w szczegóły zastosowanych technik pomiarowych. Istnieje również możliwość całkowitego powierzenia prac naszym naukowcom oraz rozszerzenia ich o analizę dostępnej literatury, czy krajobrazu patentowego.

Poza pracami badawczo-rozwojowymi dla użytkowników przemysłowych, w ofercie posiadamy również szkolenia dla personelu B+R przedsiębiorców i jednostek naukowych. W ramach szkolenia pracownicy zostaną przygotowani z podstaw teoretycznych oraz aspektów praktycznych pracy z promieniowaniem synchrotronowym. Możliwe jest również przeprowadzenie wstępnych pomiarów na infrastrukturze Centrum, opracowanie sposobu przygotowania próbek do przyszłych eksperymentów oraz zaawansowana analiza danych eksperymentalnych. Program szkoleń jest każdorazowo przygotowywany w porozumieniu z użytkownikiem zewnętrznym i może być dostosowany do jego indywidualnych wymagań.

Taka możliwość istnieje dla niektórych linii badawczych, przy wsparciu oraz pod kontrolą operatora linii. Więcej informacji znajdziesz w sekcji Opcje współpracy.

Chętnie pomożemy w organizacji wizyty oraz transportu próbek do synchrotronu. Bezpośrednio przy Centrum SOLARIS do dyspozycji użytkowników zewnętrznych jest bezpłatny parking, natomiast w najbliższej okolicy istnieje możliwość rezerwacji miejsc noclegowych. Zachęcamy do kontaktu z Biurem Współpracy z Przemysłem, którego pracownicy pomogą w zorganizowaniu praktycznych aspektów wizyty.