Jesienny nabór wniosków o czas badawczy już otwarty.

1 września rusza jesienny nabór wniosków o czas badawczy w Centrum SOLARIS. Aplikacje można składać za pośrednictwem Digital User Office (DUO) do 2 października 2023 (do godz. 23:59).

Eksperymenty z jesiennego naboru wniosków prowadzone będą od marca do sierpnia 2024 r.

Dostępna infrastruktura badawcza:
Linia badawcza ASTRA (absorpcyjna spektroskopia miękkiego i twardego promieniowania rentgenowskiego),
Linia badawcza CIRI (chemiczne obrazowanie w skali mikro- i nanometrycznej) – tylko w trybie Expert Commissioning Access,
Linia badawcza DEMETER
    PEEM (mikroskop fotoelektronowy)
    STXM (skaningowy transmisyjny mikroskop rentgenowski),
Linia badawcza PHELIX (rentgenowska spektroskopia fotoelektronów, kątowo-rozdzielcza spektroskopia fotoelektronów),
Linia badawcza PIRX (spektroskopia absorpcyjna miękkiego promieniowania rentgenowskiego),
Linia badawcza POLYX (mikroobrazowanie i mikrospektroskopia rentgenowska) –  tylko w trybie Expert Commissioning Access,
Linia badawcza URANOS (kątowo-rozdzielcza spektroskopia fotoelektronów),
Kriomikroskop elektronowy Titan Krios G3i.

Składanie wniosków odbywa się za pośrednictwem aplikacji DUO (https://duo.synchrotron.pl). Zachęcamy do omówienia planowanego eksperymentu z opiekunem infrastruktury badawczej. Jest to szczególnie ważne w przypadku nowych użytkowników promieniowania synchrotronowego.

Więcej informacji o infrastrukturze badawczej i przeprowadzaniu eksperymentów w SOLARIS można znaleźć na naszej stronie internetowej, w zakładce "Użytkownicy".

Centrum SOLARIS zachęca również do składania wniosków o czas badawczy na liniach CIRI, POLYX oraz o detektor spinowy na linii URANOS, do eksperymentów naukowych, które pomogą w uruchomieniu tych trzech nowych infrastruktur. Wnioski mogą być składane w trybie tzw. Expert Commissioning Access, dla którego obowiązują specjalne kryteria opisane na stronie w zakładce "Nabory wniosków" .

Zapraszamy także do składania wniosków do SOLARIS za pośrednictwem naboru CERIC - ERIC -  Virtual Unified Office (VUO). Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj: https://www.ceric-eric.eu/users/call-for-proposals/ Konsorcjum CERIC-ERIC organizuje dwa nabory wniosków rocznie, w tych samych terminach co Centrum SOLARIS. CERIC-ERIC pokrywa koszt dojazdu i zakwaterowania dla dwóch osób z jednej grupy badawczej oraz umożliwia przesłanie jednego wniosku, będącego aplikacją o czas badawczy na kilku aparaturach. CERIC nagradza najlepsze publikacje.

Wyników oceny wniosków z jesiennego naboru można spodziewać się w grudniu 2023 roku.

Zachęcamy do kontaktu z  Biurem Użytkownika.

Recommended
Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS