Umowa na dostawę drugiego kriomikroskopu podpisana

09.04.2022
Podpisaliśmy umowę z wykonawcą - firmą Labsoft na dostawę mikroskopu elektronowego do badań przemysłowych. Kilka miesięcy temu na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie unijne w ramach konkursu organizowanego przez Ośrodek Przetwarzania Informacji.
Coraz większe zainteresowanie liniami synchrotronu – podsumowanie szóstego naboru

20.10.2020
W szóstym naborze do Centrum SOLARIS wpłynęły 63 wnioski o czas badawczy, które złożyli naukowcy zarówno z Polski jak i zagranicy. 34 grupy aplikowały o czas na trzech liniach badawczych synchrotronu, natomiast na kriomikroskop wpłynęło 29 wniosków.
Linia PHELIX gotowa do badań

09.04.2022
Światło synchrotronowe pojawiło się po raz pierwszy na próbce umieszczonej w stacji końcowej linii eksperymentalnej PHELIX. Ten sukces stanowi zwieńczenie trzech lat ciężkiej pracy, projektowania, kompletowania i dostrajania do wiązki synchrotronowej jej komponentów.
Umowa na dostawę i instalację wigglera nadprzewodzącego

02.09.2020
21 sierpnia 2020 r. podpisana została umowa na dostawę do Centrum SOLARIS wigglera nadprzewodzącego, czyli źródła promieniowania synchrotronowego dla linii badawczej SOLCRYS. Dostawcą urządzenia będzie Instytut Fizyki Jądrowej im. G. Budkera (Rosja).
Nabór do CERIC-ERIC otwarty

09.04.2022
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej, a tym samym umożliwia dostęp do ponad 50 urządzeń i laboratoriów.