scientific reports graphics

Publikacja pierwszych wyników badań przeprowadzonych w SOLARIS

25.11.2019
W "Scientific Reports" - prestiżowym czasopiśmie wydawanym przez Nature Research - ukazał się pierwszy artykuł naukowy, do przygotowania którego wykorzystano wyniki pomiarów przeprowadzonych w SOLARIS.
SOLARIS wesprze budowę nowej linii badawczej w synchrotronie SESAME

04.02.2019
1 stycznia 2019 r. w ramach europejskiego programu Horyzont 2020 uruchomiony został projekt budowy linii tomograficznej w synchrotronie SESAME (BEATS).
Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach

11.01.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS weźmie udział w budowie Polskiego Lasera na Swobodnych Elektronach. Jesteśmy jednym z partnerów projektu PolFEL, którego liderem jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Projekt oficjalnie rozpoczął się 1 grudnia 2018 r. natomiast prace projektowe ruszyły z początkiem 2019 roku.
Mikroskop cryo-EM już w SOLARIS

10.02.2020
Tuż przed świętami pod naszą solarisową choinkę trafił wyjątkowy prezent. To mikroskop cryo -EM!
Europejsko-azjatycka współpraca w ramach budowy nowej linii badawczej w Centrum SOLARIS!

09.04.2022
Wokół synchrotronu SOLARIS zawiązana została kolejna międzynarodowa współpraca dotycząca rozwoju tej unikatowej infrastruktury badawczej. 18 grudnia w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS a Hochschule Niederrhein - Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Krefeld oraz Instytutem Promieniowania Synchrotronowego w Tajlandii.