Linia badawcza PHELIX - instalacja undulatora i budowa klatki ołowianej

27.11.2018
Trwa budowa liniii badawczej PHELIX. W październiku 2018 r. zainstalowany został w pierścieniu akumulacyjnym undulator, czyli źródło promieniowania synchrotronowego dla linii. W listopadzie zakończyła się budowa klatki ołowianej, czyli hutcha.
SOLARIS zakupi najnowszej generacji kriomikroskop elektronowy

09.04.2022
25 października 2018 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało SOLARIS decyzję dotyczącą finansowania zakupu najwyższeg generacji kriomikroskopu elektronowego i utworzenia Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej.
Małopolska Noc Naukowców 2018

08.10.2018
​28 września 2018 r. odbyła się w Centrum SOLARIS kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców.
Podsumowanie drugiego naboru wniosków

12.03.2019
1 października 2018 r. zakończył się drugi nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS.
Ruszają badania w synchrotronie SOLARIS

02.10.2018
2 października 2018 r. naukowcy z kraju i zagranicy rozpoczynają regularne badania w Centrum SOLARIS. Znajdujący się w ośrodku synchrotron stwarza im unikalne możliwości badawcze, dotąd niedostępne w Europie Środkowo-Wschodniej. O wybudowanie w Polsce synchrotronu zabiegano od ponad trzydziestu lat, dlatego pierwszy użytkownik w SOLARIS to przełomowy moment dla polskiej nauki.