Walne Zebranie CERIC-ERIC

01.07.2019
W synchrotronie SOLARIS przez dwa dni obradowali przedstawiciele konsorcjum CERIC-ERIC (Central European Research Infrastructure Consortium), które skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej i Włoch.

Wizyta Sejmowej Komisji Cyfryzacji i Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

12.06.2019
W synchrotronie gościliśmy dzisiaj posłów Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.

Innowacje to przyszłość

11.06.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS jako innowacyjny ośrodek badawczy po raz kolejny był jednym z partnerów Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

SOLARIS na Forum Miast i Regionów

05.06.2019
Synchrotron SOLARIS został zaproszony do udziału w Forum Miast i Regionów, które odbywa się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa.

Instalacja urządzeń linii badawczej XMCD

24.05.2019
W maju 2019 r. w tunelu synchrotronu SOLARIS zainstalowane zostały pierwsze urządzenia (tzw. front end) linii badawczej o roboczej nazwie XMCD.