Przeprowadzono zdalne eksperymenty na synchrotronie

16.03.2021
Na linii UARPES użytkownicy z zagranicy mają możliwość wykonywania pomiarów zdalnych korzystając z automatyzacji linii oraz pomocy opiekunów tej infrastruktury. Takie rozwiązania zostały ostatnio pomyślnie przetestowane przez użytkowników z Chin.
Postępy na linii PolyX

12.03.2021
24 lutego 2021r. została podpisana umowa na dostawę hybrydowego monochromatora dla linii PolyX w NCPS Solaris. Dostawcą urządzenia będzie firma Cinel Scientific Instruments.
Mikroskop STXM w nowym naborze

01.03.2021
Już po raz siódmy od 1 marca 2021 r. do 1 kwietnia 2021 r. będzie otwarty nabór wniosków o czas badawczy. W tym naborze po raz pierwszy udostępnimy mikroskop STXM, który znajduje się na linii DEMETER ( Dual Electron Microscopy and Spectroscopy Beamline).
Rozbudowa SOLARIS coraz bliżej

19.02.2021
4 lutego 2021 r. Prezydent Miasta Krakowa wydał decyzję o pozwoleniu na budowę w ramach strategicznego projektu "Przebudowa i rozbudowa budynku NCPS SOLARIS".
Nabór do CERIC-ERIC otwarty

01.02.2021
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC otwiera nabór wniosków badawczych i zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej.