Podsumowanie wyników siódmego naboru wniosków o czas badawczy

08.06.2021
W połowie maja Międzynarodowa Komisja Oceniająca zakończyła swoje prace nad oceną wniosków o czas badawczy w siódmym naborze. Ocenie konkursowej podlegały łącznie 84 wnioski, złożone na cztery linie badawcze i kriomikroskop. Wnioski były analizowane przez ekspertów zewnętrznych pod kątem formalnym, bezpieczeństwa próbek oraz merytoryki planowanych prac badawczych.
Naukowiec z zespołu SOLARIS laureatem konkursu PRELUDIUM BIS

02.06.2021
Miło nam poinformować, że projekt badawczy pt. "Badania strukturalne białek w wysokich ciśnieniach na linii SOLCRYS w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS" został zakwalifikowany do finansowania w ramach konkursu PRELUDIUM BIS na badania realizowane przez doktorantów w szkołach doktorskich! Decyzja ta daje możliwość utworzenia stanowiska dla doktoranta w Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych.
Ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych!

07.05.2021
Miło nam poinformować, że ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej w zakresie nauk biomedycznych. Termin zgłoszeń upływa dnia 8 czerwca 2021 r. Program jest prowadzony przez Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET), Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) oraz Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris. Centrum Solaris oferuje dwa miejsca dla doktorantów i cztery tematy badawcze.
Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie HERCULES 2021

23.04.2021
The HERCULES Specialized Course (HSC) to rozbudowany i specjalistyczny kurs, który organizowany jest od 2006 roku. Odbywa się po głównej szkole HERKULES i stanowi połączenie zajęć praktycznych i teoretycznych. Centrum SOLARIS aktywnie uczestniczy w nim jako jedna z infrastruktur konsorcjum CERIC-ERIC.
Nowe techniki i nowi użytkownicy - podsumowanie siódmego naboru aplikacji o czas badawczy

13.04.2021
1 kwietnia zakończono siódmy nabór wniosków o czas badaczy w synchrotronie Solaris. Do konkursu przystąpiły aż 84 zespoły naukowe z Polski i zagranicy, reprezentujące 31 instytucji naukowych. 48 aplikacji dotyczyło linii pomiarowych XAS, UARPES, PHELIX, DEMETER a 36 kriomikroskopu elektronowego Cryo-Em.