Nabór wniosków synchrotronu SOLARIS otwarty

04.03.2019
Od 1 marca mamy otwarty trzeci nabór wniosków o czas badawczy w synchrotronie SOLARIS.

Tango Kernel Meeting

11.02.2019
W SOLARIS przez blisko tydzień obradowali eksperci od systemów sterowania synchrotronem Tango. W spotkaniu Tango Kernel Meeting uczestniczyli zarówno specjaliści z europejskich synchrotronów, jak również przedstawiciele firm współpracujących z ośrodkami badawczymi.

Publikacja pierwszych wyników badań przeprowadzonych w SOLARIS

25.11.2019
W "Scientific Reports" - prestiżowym czasopiśmie wydawanym przez Nature Research - ukazał się pierwszy artykuł naukowy, do przygotowania którego wykorzystano wyniki pomiarów przeprowadzonych w SOLARIS.

SOLARIS wesprze budowę nowej linii badawczej w synchrotronie SESAME

04.02.2019
1 stycznia 2019 r. w ramach europejskiego programu Horyzont 2020 uruchomiony został projekt budowy linii tomograficznej w synchrotronie SESAME (BEATS).

Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach

11.01.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS weźmie udział w budowie Polskiego Lasera na Swobodnych Elektronach. Jesteśmy jednym z partnerów projektu PolFEL, którego liderem jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Projekt oficjalnie rozpoczął się 1 grudnia 2018 r. natomiast prace projektowe ruszyły z początkiem 2019 roku.