Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

SOLARIS otrzymał dofinansowanie z unijnego programu Horyzont 2020

27.05.2020
Horyzont 2020 to największy w historii Unii Europejskiej program finansowania badań naukowych i innowacji. Fundusze pozyskane w konkursie „Twinning” pozwolą SOLARIS zrealizować międzynarodowy projekt „Sylinda”.

Centrum SOLARIS a koronawirus

24.03.2020
W związku z działaniami podejmowanymi przez władze krajowe, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, informujemy, że na chwilę obecną eksperymenty użytkowników z Polski odbywają się według ustalonego harmonogramu.

Badania synchrotronowe - nabór wniosków już otwarty

09.04.2020
Jeśli chcecie dokonać naukowych odkryć i sprawdzić, czy synchrotron może rzucić nowe światło na waszą dotychczasową pracę badawczą, to zapraszamy do składania wniosków o czas na liniach eksperymentalnych SOLARIS. Otwieramy kolejny, piąty już nabór. Potrwa on do 8 kwietnia br.

CERIC-ERIC: nabór wniosków o dostęp do infrastruktury badawczej

04.02.2020
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej umożliwiającej badania materiałów i biomateriałów.

Kriomikroskop elektronowy dla przemysłu już wkrótce w SOLARIS

02.04.2020
Centrum SOLARIS i Małopolskie Centrum Biotechnologii (Uniwersytet Jagielloński) wygrały dwuetapowy konkurs na dofinansowanie zakupu kriomikroskopu elektronowego do badań przemysłowych. Organizatorem konkursu był Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.