Druga linia diagnostyczna

21.11.2019
23 sierpnia 2019 r. zakończyło się coroczne letnie wyłączenie synchrotronu, czyli tzw. shutdown. W okresie tym wykonywane są niezbędne prace serwisowe i konserwacyjne, które poprawiają funkcjonowanie akceleratorów. Najważniejszymi zadaniami w tym roku były transport undulatora do tunelu pierścienia synchrotronu oraz instalacja urządzeń drugiej linii diagnostycznej.

Delegacja z Chińskiej Akademii Nauk o współpracy z SOLARIS

29.07.2019
Uczeni z Chińskiej Akademii Nauk odwiedzili Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Celem wizyty było przygotowanie pola do współpracy w zakresie badań nad promieniowaniem synchrotronowym.

Nowe linie w SOLARIS

02.07.2019
Ochrona środowiska, nanotechnologia, diagnostyka chorób to tylko niektóre z obszarów, w obrębie których będzie można prowadzić przełomowe badania dzięki decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o finansowaniu budowy dwóch nowych linii pomiarowych oraz stacji badawczej w synchrotronie SOLARIS.

Walne Zebranie CERIC-ERIC

01.07.2019
W synchrotronie SOLARIS przez dwa dni obradowali przedstawiciele konsorcjum CERIC-ERIC (Central European Research Infrastructure Consortium), które skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej i Włoch.

Wizyta Sejmowej Komisji Cyfryzacji i Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

12.06.2019
W synchrotronie gościliśmy dzisiaj posłów Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.