SOLARIS wesprze budowę nowej linii badawczej w synchrotronie SESAME

04.02.2019
1 stycznia 2019 r. w ramach europejskiego programu Horyzont 2020 uruchomiony został projekt budowy linii tomograficznej w synchrotronie SESAME (BEATS).

Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach

11.01.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS weźmie udział w budowie Polskiego Lasera na Swobodnych Elektronach. Jesteśmy jednym z partnerów projektu PolFEL, którego liderem jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Projekt oficjalnie rozpoczął się 1 grudnia 2018 r. natomiast prace projektowe ruszyły z początkiem 2019 roku.

Mikroskop cryo-EM już w SOLARIS

07.01.2019
Tuż przed świętami pod naszą solarisową choinkę trafił wyjątkowy prezent. To mikroskop cryo -EM!

Europejsko-azjatycka współpraca w ramach budowy nowej linii badawczej w Centrum SOLARIS!

21.12.2018
Wokół synchrotronu SOLARIS zawiązana została kolejna międzynarodowa współpraca dotycząca rozwoju tej unikatowej infrastruktury badawczej. 18 grudnia w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS a Hochschule Niederrhein - Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Krefeld oraz Instytutem Promieniowania Synchrotronowego w Tajlandii.

XXVI European Synchrotron Light Source Workshop

30.11.2018
Międzynarodowe spotkanie specjalistów z ośrodków synchrotronowych i laserów na wolnych elektronach odbyło się w Centrum SOLARIS 27 i 28 listopada 2018 r.