XXVI European Synchrotron Light Source Workshop

30.11.2018
Międzynarodowe spotkanie specjalistów z ośrodków synchrotronowych i laserów na wolnych elektronach odbyło się w Centrum SOLARIS 27 i 28 listopada 2018 r.

Hercules Regional School w SOLARIS

27.11.2018
W piątek, 9 listopada 2018 r., zakończyła się pierwsza, pięciodniowa szkoła synchrotronowa współorganizowana przez SOLARIS. Szkoła HERCULES została zorganizowana we współpracy z Université Grenoble Alpes i synchrotronem ESRF.

Linia badawcza PHELIX - instalacja undulatora i budowa klatki ołowianej

27.11.2018
Trwa budowa liniii badawczej PHELIX. W październiku 2018 r. zainstalowany został w pierścieniu akumulacyjnym undulator, czyli źródło promieniowania synchrotronowego dla linii. W listopadzie zakończyła się budowa klatki ołowianej, czyli hutcha.

SOLARIS zakupi najnowszej generacji kriomikroskop elektronowy

06.11.2018
25 października 2018 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazało SOLARIS decyzję dotyczącą finansowania zakupu najwyższeg generacji kriomikroskopu elektronowego i utworzenia Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej.

Małopolska Noc Naukowców 2018

08.10.2018
​28 września 2018 r. odbyła się w Centrum SOLARIS kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców.